“MHP’nin Siyasette İktidar Olması İçin Ateşten Gömleği Giydim!”

“MHP’nin Siyasette İktidar Olması İçin Ateşten Gömleği Giydim!”

Bursa’nın renkli siması, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) gönül vermiş, asıl mesleği “mali müşavirlik” olan, ancak eski profesyonel futbolcu kimliği ile pek çok gazete ve televizyonlara değerli yorumlarıyla konuk olduğu için Bursa’da (özellikle de spor camiasında) her ne kadar gazeteci kimliğiyle bilinse de, aslında Şenol Keleş’in siyasi kimliği hep birkaç adım daha ileride. Nitekim, 31 Mart 2019 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP), Şenol Keleş Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi olarak, Nilüfer Belediye Meclisi’ne girerek, 35 yılık Nilüfer Belediye Meclisi tarihinde ilk defa Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi çıkartarak ilke imza atıyor. Genç yaşta başlayan tüm bu başarıları dinlemek, geçmiş ve geleceğe dair sohbet etmek için Şenol Keleş’in kapısını çalıyor, her zamanki saygınlığı, şıklığı ve mütevaziliğiyle tanıdığım Keleş ile güzel bir sohbete başlıyoruz.

HABER SEVİNÇ ÇELEBİ

Keleş: “Her yerde Milliyetçi Hareket Partisi adına hareket ederim.”
Klasik bir soruyla başlayalım. Şenol Keleş kimdir? Sizi sizden tanıyalım?

1965 Burdur doğumluyum. Evli, bir kız çocuğu babasıyım. Yaklaşık 25 yıldır da serbest muhasebeci, mali müşavir olarak çalışmaktayım.

Bir de gazeteci kimliğiniz var?

“Gazeteciyim” dersem siz gazetecilere ayıp etmiş olurum. Çünkü gazetecilik bir meslektir. Ben sadece eski futbolcu kimliğimden dolayı Bursa’nın çeşitli gazetelerinde spor yazarlığı yapan, televizyonlarda konuk yorumcu olarak bulunan biriyim (hobi faaliyetlerimden biri diyelim) eski profesyonel futbolcu olmam dolayısıyla futboldan kopmamak adına onları bu tekliflere sıcak baktım ve de karınca kararınca katkıda bulunmak istedim.

Bilinen üzere bununla da sınırlı değil CV’niz.. Bir de eğitimci yönünüz var?

Evet… 9 yıldır Uludağ Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptım.

Gelelim siyasi kimliğinize?

31 Mart 2019 seçimlerinde MHP Milliyetçi Hareket Partisi’nden Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi olarak Nilüfer Belediyesi’nin meclisine girdim.

Ve 35 yıllık Nilüfer Belediye Meclisi tarihinde ilk defa Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyesi çıkarmış oldu.

Böylece bende kurum sözcüsü olarak burada görev yapıyorum.

Belirtmek isterim ki, Nilüfer Milliyet Hareket Partisi İlçe Teşkilatı’nda Levent Karakoç Başkanlığı’nda çok güzel çalışmalar yapılıyor.

Özellikle şunu vurgulamak istiyorum;

Nilüfer’in 64 mahallesi var! Ve bu mahalleleri ziyaret etmek, halkın isteklerini ve ihtiyaçlarını dinlemek, gidermek adına oluşturulmuş komisyonlarımız var. Yaklaşık iki yıldır da sürekli olarak bu komisyonlar 64 mahalleyi ziyaret ediyor,  vatandaşların sorunlarını tek tek dinliyor, dinlemekle kalmayıp istekleri dikkate alınıyor ve bunların içinden önergeler hazırlıyoruz ve onları Nilüfer Belediye Meclisi’ne sunuyoruz.

Özetle; Milliyetçi Hareket Partisi Meclisi’nin komisyonları vatandaşa sadece seçim zamanında ulaşmıyor, seçimden önce de vatandaşın kendi bölgelerindeki eksiklerini gidermek için çalışıyor.

Bu komisyonlar tüm güçleriyle, yürekten çalışarak ve gecelerini gündüzlerine katarak faaliyet gösteriyor. Böylece hem vatandaştan kopmuyoruz hem onlara daha yakın oluyoruz.

Kaldı ki yerel yönetimin amacı da bu zaten.

Muhalif parti üyesi olarak görev yapmak sıkıntı yaratıyor mu?

Yok hayır! Bizi Nilüfer Belediyesi değil, vatandaş seçti.  Bu sebeple35 yıl sonra bize Nilüfer Belediyesi’ne girme görevini veren vatandaşa göre hareket etme çabasındayız.

Tabii Nilüfer Belediyesi Cumhuriyet Halka Partisi’nin elinde olan bir belediye, biz ise muhalefet görevini yapıyoruz.

Fakat muhalefet görevini yaparken de iyi projelerde belediyenin yanında yer alarak, Cumhuriyet Halk Parti’lilerle beraber, kabul oyu vererek çalışmalara devam ediyoruz.

Herşeye “hayır” demiyoruz

Bizim kent sevgimiz, vatandaşa hizmet etme aşkımız her türlü siyasi çekişmenin üzerinde. Sırf muhalefetteyiz diye getirilen her türlü önerinin karşısında durmuyoruz. Vatandaşın hayrına ise “evet” demiyoruz.

Kısaca; İyiye iyi, kötüye kötü diyerek yolumuza devam ediyoruz.

Öyle bir siyasi anlayışımız yok!

Herşeye hayır demiyoruz. Öyle bir siyasi anlayışımız yok.

İki yıldan daha az bir süremiz kaldı meclis üyesi olarak ve bundan sonra neler olur önümüzdeki süreç gösterecek.

Nilüferliler mutsuz

Nilüfer Belediye Meclisi’nde tek MHP’li olabilirim ama iyi olanı onaylayıp vatandaşın hayrına olmayanın karşısında duruyoruz.

Göreve geldiğimizden bu yana, Nilüferliler için hep “daha neler yapabiliriz”in derdindeyiz. Ama şu bir gerçek ki Nilüferliler mutsuz…

Nilüfer bölgesinin çok eksiği var

Çünkü Nilüfer vatandaşının mutsuz olduğunu görüyoruz. İyi şeyler de var, ama çok da eksikleri var Nilüfer bölgesinin!

‘Gülümseyin Nilüferde’siniz’ sloganından eser yok ve gülümsemek pek mümkün olmuyor sanki… Bu durumu görme için müneccim olmaya da gerek yok, alenen ortada bir durum… Ayrıca Nilüfer yeni bir yerleşim bölgesi ve çarpık kentleşme gibi bir sorunu da yok. Ona rağmen belediyenin hizmetleri ve kaynakları halka yeterince yansıtılmıyor.

Ne yapılırsa yapılsın görünmüyor

Yıldırım’la, Osmangazi el alınıyor hemen bunlar söylendiğinde, lakin orada her ne yapılırsa yapılsın, bölgeler eski olduğundan pek göze görünmüyor.

Halbuki Nilüfer’de boş alanlar çokça mevcut ve nereye ne dikersen dik, dikkat ve ilgi çekiyor ve hizmet algısı oluşturuyor.

Dolayısıyla Nilüfer’de bugüne dek tam olarak ne yapıldı, ne oldu, buna bakmak lazım.

Nilüferlilerin çok problemi var.

Ve biz bahsettiğimiz 64 mahalleyi gezerken bunları tek tek görüyoruz…

Ne tür problemleri var mesela… Örneklendirebilir misiniz…?

En başta yeşil alan ve otopark problemi var Nilüfer’in. Çocukların oyun oynayabilecek park alanları az!

Pazar yerleri yetersiz ve bugün baktığınızdaNilüfer bölgesinde yeşil alan kalmamış bulunmakta.

Hatta çok uzağa da gitmeye gerek yok;

Hemen Orhaneli Kavşağı’ndaki alana bakalım, eski Nilüfer Belediyesi’nin olduğu yerlere.

Eskiden oraları yemyeşil bir alandı, Çocuk parkı olarak geçiyor, Eker Park-Meydanı deniliyordu.

Şimdi bu yeşilliğin yerinde beton binalar var sadece…

Tarihte kaldı

Aslında dağ köylerini saymazsak hem şehirde, özellikle de Nilüfer’de yeşil alan neredeyse kalmadı ve böylece Yeşil Bursa sadece isimden ibaret ve tarihte kaldı!

Bizi vatandaş seçti ve bizde vatandaşın güvenine layık olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmak için çalışıyoruz ve de çalışmaya devam edeceğiz.

Siyaset hayatınız ne zaman ve nasıl başladı?

Kendimi bildiğim bileli Milliyetçi Hareket Partisi sevdalısıyım. Başka hiçbir yere de gitmedim.

Ülkü ocaklarından, Burdur teşkilatından geliyorum. Ve 3 Hilal’i hiçbir zaman tek etmedim, etmeyeceğim de. MHP benim için yaşam biçimi. Başkaları gibi makam, mevki ve başka mevkiler uğruna değil halka hizmet için siyaset yapıyorum.

Devlet Bahçeli en önemli hocamızdı

Gazi Üniversitesi’nde İktisadi İdari Bölümler Fakültesi’ndeöğrenciyken Sayın Devlet Bahçeli hocamızdı. Bizi en iyi şekilde yetiştirdi ve bizde kendisinden gerekli dersleri gerek mali, gerekse ülkücülük konusunda bizi yetiştiren hocamızdan en iyi şekilde aldık.

Partimiz neyi uygun görürse…

Siyasette inşallah bundan sonra da yine Milliyetçi Hareket Partisi’yle yürüyeceğim. Partimiz bize hangi alanda görev verirse, bundan sonraki geleceğimi de ona göre şekillendirmek istiyorum.

Aklınızda, gönlünüzde yatanlar nelerdir?

İleriye yönelik, ileri kadrolarda bir milletvekilliği, belki bir belediye başkanlığı olabilir…

Ancak elbette ki bunlar istemekle olmuyor.

Önce parti organlarının bunu kabul etmesi sonra onlardan icazet almamız sonucu olabilecek durumlar.

Yine altını çizmek istiyorum, her ne görev verilirse verilsin hiçbir problem yok! Koltuk çok önemli değil!

Her yerde Milliyetçi Hareket Partisi adına hareket ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?