Erdoğan: Erken seçim olmayacak

Erdoğan: Erken seçim olmayacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde konuşma yaptı. Erdoğan, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak, “İlginçtir hala “erken seçim erken seçim”, ya olmayacak erken seçim. Haziran 2023″ dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Bugün partimizin 20 yıllık geçmişindeki 150. Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızı icra ediyoruz. Bu toplantılar, partimizin adeta mutfak çalışmalarıdır. Siyasetin istikameti hükümet çalışmalarımızın ana fikirleri, illerimizin meseleleri bu toplantılarda ortaya çıkıyor, şekilleniyor, gelişiyor. AK Parti’nin 20 yıldır seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı buradadır.

Türkiye’nin yakın döneminde yaşadığı en alçak saldırı olan 15 Temmuz’un ardından Cumhur İttifakı’nın temelini attığımız 2017 anayasa değişikliği halk oylamasını gerçekleştirdik. Tarihimizde ilk defa milletimizin tercihiyle yönetim sistemimizi değiştirdik. Milletimiz, demokrasimize yönelik darbe girişimine cevabını yönetim değişikliği ile vermiş oldu.

“ERKEN SEÇİM OLMAYACAK”

Kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden istisnasız birinci çıktı. İttifaklarda da yüzde 50 altına düşmedik. Şu anda muhalefet niye bu kadar çırpınıyor? Çünkü, gelecekleri yerin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısı ile dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre bu kadar yüksek oy seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisna örneklerin başında geliyor. 2023 seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak ve Cumhur İttifakı olarak Meclis çoğunluğu ile rekoru ileri taşıyacağız. Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023’ü ilan ettiğimizde seçim yılı 2024’tü. İlginçtir hala erken seçim erken seçim, ya olmayacak erken seçim. Haziran 2023.

Salgının tetiklediği ekonomi sistemdeki değişimin, bölgemizin tamamı, İslam alemi, Türk dünyası üzerinde ne gibi sonuçlar doğuracağını yakın gelecekteki gelişmeler belirleyecek. Türkiye’nin 2023 ve sonrası siyasi, ekonomik, askeri duruşu bu faktörlerin ilk sırasında yer almaktadır. Bu süreci yönlendirenlerin, Allah’ın yardımı ve milletimizin feraseti sayesinde bugüne kadar başaramamaları vazgeçtikleri anlamına gelmiyor. Tuzakların çapı ve sonuçları artıyor. Milletimiz emin olsun ki, mücadeleyi başarı ile tamamladığımızda evlatlarımız için kendimiz için aydınlık bir döneme adım atmış olacağız. Tuzakları bozacağız ve inşallah hedeflerimize ulaşacağız.

Bölgesinin ve dünyanın siyasette sözü dinlenen, üretimi, ihracatı, istihdamı ile ekonomisi güçlü Türkiye’sine 2 asırdır hiç olmadığımız kadar yakınız. Sizler, işte bu büyük misyonun, hedefin kendi şehirlerinizdeki uç beyleri olarak, bugüne değil, geleceğe de istikamet verecek bir yerde duruyorsunuz. AK Parti, milletimiz tarafından kurulan, istikamette milletimizle yol yürüyen bir partidir. Onun için çok gayret edeceğiz, yan gelip durmak yok. Şurada 1.5 yıl kaldı, en iyi şekilde değerlendireceğiz. Bizim boş bıraktığımız her yer yalanla doldurulacaktır. Ülkemizi CHP’nin yalanlarına terk edemeyiz. Türkiye’yi helalleşme deyip de haleldar etmeye çalışan, bozmaktan başka iş bilmeyen Kılıçdaroğlu’nun kifayetsizliğine terk edemeyiz. Meydanı HDP’ye de, şehit yakınlarına sövmekten başka mahareti olmayan edepsizlere de bırakamayız. Destek için ikna edemediğimiz her vatandaşımızı en büyük kayıp olarak görerek her an hep birlikte çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?