Danıştay iptal etti! Kirazlıyayla’ya müjde…

Danıştay iptal etti! Kirazlıyayla’ya müjde…

Bursa’da köylerine Çinko-Kurşun-Bakır Zenginleştirme Tesisi ve Atık Barajı yapılmasını istemeyen Kirazlıyayla halkına Danıştay’dan güzel haber geldi. Danıştay daha önce firma aleyhine açılan ÇED İptal davasını reddeden yerel mahkemenin kararını bozdu. Konuyla ilgili açıklama yapan ve Danıştay’ın doğru karar verdiğini vurgulayan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, kararı “Ankara’da hekimler var!” notu ile paylaştı. Son olarak Bursa 1. İdare Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme kendi atadığı bilirkişi heyetinin köylülerin lehine olan raporunu görmezden gelerek ÇED raporunun iptali istemini reddetmişti.

Köylülerin aleyhine verilen karar Danıştay’a taşındı. Ve Danıştay, bilirkişi raporuna rağmen ÇED raporu iptali istemini reddeden mahkemenin kararını bozdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili ve PM Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, şunları söyledi:

“ANKARA’DA HEKİMLER VAR!”

“Ankara’da hakimler var! Kirazlıyayla ÇED iptal davasında bilirkişi raporunun aksine ÇED raporunu doğru bulup ek bir inceleme yaptırmayan ya da yeni bir heyete başvurmadan alelacele karar veren yerel mahkemenin kararı Danıştay tarafından tam da söylediğimiz gerekçelerle BOZULDU.”

Kayışoğlu, “Olması gereken buydu. Bilirkişi raporu zaten köylünün lehineydi. Bu projenin olmaması gerektiğini söyledi bilirkişi raporu. Danıştay doğru karar verdi.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?