İstasyonlardan birine “Ahmet Yesevi” ismi verilsin!

İstasyonlardan birine “Ahmet Yesevi” ismi verilsin!

“Emek-Şehir Hastanesi Metro Hattı hayırlı olsun.” BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, bölge halkı olarak yıllardır beklenen Emek- Şehir Hastanesi Metro hattı’nın yapılmasına başlatılmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.
Konuyla ilgili olarak yazılı açıklama yapan BBP Nilüfer ilçe Başkanı Mustafa Aydın; “Geçit, Balat, Ahmet Yesevi, Nilüfer köy ve hatta Bademli’de yaşayan insanlarımızın yararlanacağı hafif raylı sistemin devreye girmesi için yıllardır çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Aydın, “yoğun bir nüfusa sahip olmasına rağmen maalesef bu zamana kadar bölge insanına ikinci vatandaş muamelesi yapılmıştır. Bu bölge için hayati öneme sahip ve ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak bir projenin gecikmesi veya uygulanmamasını, yöneticilerin bölge insanlarımıza yeterince önem vermemesine bağlıyoruz” iddiasında bulundu.

Şehir hastanesi kurtarıcı oldu!

Aydın; “Emek- Şehir Hastanesi Metro Hattı’nın temeli atılmasında büyük rol oynayan açıkçası Şehir Hastanesi olmuştur. Şehir Hastanesi olmasaydı böyle bir girişimde bulunulmayacaktı diyen Başkan Aydın, geçte olsa temel atılması memnuniyetle karşılıyoruz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“6 kilometrelik metro hattında 4 istasyon olacak şekilde faaliyet verecek olan Metro hattındaki istasyon isimlerinin, Geçit İstasyonu, Cami İstasyonu, YHT İstasyonu ve Şehir Hastanesi İstasyonu olarak adlandırılmıştır” diyen BBP li Aydın, “istasyonlardan birine “Ahmet Yesevi İstasyonu” isminin verilmesini talep ettiklerini, hem metronun zamanında ve isim konusunda konunun takipçisi olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?