İktidar ve ortaklarının, Doğu Türkistan’da uygulanan zulüm ve Çin Ankara Büyükelçiliği’nin küstah twitine susmasını Türk Milleti ve tarih asla unutmayacaktır!

İktidar ve ortaklarının, Doğu Türkistan’da uygulanan zulüm ve Çin Ankara Büyükelçiliği’nin küstah twitine susmasını Türk Milleti ve tarih asla unutmayacaktır!

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin paylaşımlarına yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi. Çin’in Ankara Büyükelçisi, Meral Akşener ve Mansur Yavaş’ı hedef alan paylaşımları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmıştı. Büyükelçiliğe bir tepki de İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’ndan geldi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, İlçe Başkanları, Belediye Meclisi Üyeleri ve partililer, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Türkoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Biliyorsunuz ki bizler;
“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” diyen Peygamber Efendimizin gösterdiği doğru yolu düstur edinmiş, müslüman bir milletin çocuklarıyız.

Biliyorsunuz ki bizler;
“Zulüm ile abad olanın akıbeti berbad olur” diyen Yunus Emrelerin izinden giden ve tarih boyunca her daim mazlumun yanında olmuş şanlı bir ceddin torunlarıyız.

Ve biliyorsunuz ki bizler;
Cihan imparatorlukları kurarak üç kıtaya hükmetmiş, yüzlerce yıl hüküm sürdüğü topraklarda zulmün karşısında olmuş; din, dil, ırk, renk ayrımı yapmadan yedi düvele adil olmayı öğretmiş bir asil Türk Milleti’nin evlatlarıyız.

Bu büyük milletin sarsılmaz hasletlerini bilmezmiş gibi davranan hadsiz ÇİN, önceki gün çıktı bu milletin egemenlik sınırları içinde bulunan, hem de Başkenti Ankara’dan, Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, Doğu Türkistan’daki zulmü dile getirdikleri için açıkça tehditler savurdu.”

ZULMÜ DUYMAYAN KALMADI

Çin’in Uygur Türklerine yönelik zulmüne ilişkin Associated Press’in haberini okuyan Türkoğlu, “Birleşmiş Milletler ve insan hakları örgütleri verilerine göre de Doğu Türkistan’da yaklaşık 3 milyona yakın Uygur, Kazak, Özbek ve diğer etnik kökenli azınlık, eğitim adı altında toplama kamplarında zorla çalıştırılıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu bu kamplarda Uygurlara yönelik işkence, tecavüz, hükümet lehine propaganda, işçi sömürüsü gibi birçok suçun işlendiğine dair somut kanıtların olduğunu belirtiyor. Uluslararası Af Örgütü verilerine göre de dünyada en fazla idam cezası ve infaz Çin’de uygulanıyor. Resmi olmayan rakamlara göre her sene binlerce kişi ülkede idam ediliyor. Yani dememiz o ki; Bugün dünyaca bilinen ve kabul edilen bir gerçek varsa, o da Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı soykırım ve insanlık dışı işlencelerdir.  Bugün dünyaca bilinen ve kabul edilen bir gerçek varsa o da, Çin’in uyguladığı asimilasyon politikalarıdır, özellikle hedef aldığı kadınlar ve çocuklar üzerinde uyguladıkları sistematik işkencelerdir, Türk nesillerinin devamını engellemek için kadınların rahimlerini almaları, hamile kadınların karınlarındaki çocukları katletmeleridir. Ve yine bugün dünyaca bilinen ve kabul edilen bir gerçek varsa o da Çin’in Türkleri esir kamplarında işkenceye tabi tutarak aileleri parçalamaları, Doğu Türkistanlı genç kızları zor kullanarak Çinli erkeklerle evlendirmeleri, Türk ailelerin evlerine Çinli erkekleri yerleştirerek doğrudan zulmetmeleridir.” ifadesini kullandı.

‘SİNCAN BÖLGESİ, DOĞU TÜRKİSTAN’IN TA KENDİSİDİR’
Çin’in Ankara Büyükelçiliği tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan paylaşımlarına değinen Türkoğlu, ” İşte Çin Ankara Büyükelçiliği’nin attığı o sefil twit de aslında farkında olmadan bir Türkiye gerçeğini itiraf etmiştir. Kabullenilmek zorunda kalınan gerçek, Meral Akşener ve Mansur Yavaş gerçeğidir.

Öz Türkçesi de şudur:
Bir tarafta milyonlarca Suriyeliye muhacir muamelesi yapan ve Mısırlı Esma için gözyaşı döken fakat zulme uğrayan Türk olduğunda, dut yemiş bülbüle dönen ve vicdanı bir türlü harekete geçemeyen bir AK Parti iktidarında, gerçek muhatabın Meral Akşener olduğunu Çin bile fark etmiştir.

Diğer yanda iktidar partisinin yanındaki zavallı sessizlik de bu hadsiz twit ile ifşa olmuştur. İç siyasette her Allah’ın günü asıp kesen İktidar ve ortaklarının, Doğu Türkistan’da uygulanan zulüm ve Çin Ankara Büyükelçiliği’nin küstah twitine susmasını Türk Milleti ve tarih asla unutmayacaktır.
İşte buradan haykırıyoruz;

Hiçbir zulüm ilelebed sürmez. Çin iyi bilmelidir ki, Sincan Bölgesi ‘Kazanılmış topraklar’ değil, ‘Doğu Türkistan’ın ta kendisidir.

Ve er ya da geç Kaşgar’da, Altay’da, Gulca’da ve Doğu Türkistan topraklarının tamamında  Gök Bayrak Allah’ın izniyle mutlaka dalgalanacaktır.

Çünkü…

Hz. Ali’nin dediği gibi;

“Eğer zalim ısrarla zulme devam ediyorsa bil ki sonu yakındır…

Eğer mazlum da ısrarla direniyorsa bil ki zafer yakındır…”

Çin tehdidi ve zulmünü şiddetle kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?