Büyükşehir’de Manidar Nöbet Değişimi!

Büyükşehir’de Manidar Nöbet Değişimi!

Bursa Büyükşehir iştiraklerinde nöbet değişimi yaşandı !Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BİNTED, BESAŞ, BURKENT ve Jeotermal A.Ş’nin yönetim kademelerinde nöbet değişimi yaşandı. Sosyal yaşamın her alanında Bursalılara en iyi hizmeti sunmak amacıyla kurulan 8 şirket ve altyapı kuruluşu BUSKİ ile hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin bazı iştiraklerinde yeni görevlendirmeler yapıldı.
 
BİNTED Genel Müdürü olarak 2016 yılından bu yana görev yapan Muhammed Sütçü, Jeotermal A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Sütçü’den boşalan Genel Müdürlük görevine ise BİNTED Genel Müdür Yardımcısı Nurcan Kırçova vekaleten getirildi. BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Hakkı Gülşen ise BESAŞ Genel Müdürü oldu. Bunun yanında BESAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Bektaş da halen mevcut görevine devam ediyor. Bu arada Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Doğan Kaçar da Burkent Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.
Son dakika yapılan aramalar “Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor?” dedirtti. Belediye İştiraki olan şirketlerden son zamanlarda gelen zarar bakiyelerinin giderek eksi bakiyeye çakılması yeni atamalarda etken olarak algılanıyor. BESAŞ’ta yapılan atama ise manidar bulundu. BESAŞ’ın son zamanlarda giderek zarar bakiyesinin artması üzerine yeni önlemleri de beraberinde getirdiği söyleniyor. Bursa’da Aş Evleri ve Yardım Derneklerine günlük ücret almadan 15 bin civarı günlük ekmek desteği veren BESAŞ son zamanlarda peş peşe gelen girdi maliyetlerinin artmasını gerekçe göstererek, “mali yükünün artık taşıyamayacağı gerekçesi ile bedelsiz verdiği ekmeği 15 Şubat Cumartesi gününden itibaren keseceği” iddia edildi. Bursa’da BESAŞ’tan bu kapsamda destek gören 23 dernek ve vakıf bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Don`t copy text!