Okumalısın…

Okumalısın…

Bursa Ülkü Ocakları’ndan farkındalık etkinliği! ‘Nerede olursanız olun, okuyun’ Bursa Ülkü Ocakları, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Kent Meydanı’nda toplanıp kitap okuma etkinliği tertip etti. Başkan Cahit Özdemir, gelişebilmenin birincil koşulunun okumak olduğunu ifade edip, “Biz Bursa Ülkü Ocakları, düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk gençliği hayal ediyoruz. Sokakta, otobüste, her yerde ve her anda kitap okunabilir; yeter ki okuma arzusu ve okuma alışkanlığı olsun” şeklinde konuştu.

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından toplumda kitap okuma alışkanlığının artmasına destek olmak amacıyla “Türk Gençliği İçin Okuma Vakti” adıyla program düzenlendi.

Kent Meydanı’nda oturarak yarım saat kitap okuyan gençlerin etkinliği yoğun ilgi gördü. Bazı vatandaşlar, öğrencilerin hediye ettiği kitapları alarak etkinliğe destek verdi.

Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir, burada yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayıp, “Vatanı ve milleti için canla başla çalışırken görevi sırasında şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Okumanın önemine değinen Özdemir, şöyle konuştu: “Okuyan insan bilgiye daha hızlı sahip olur, güvenilir kaynaklara ulaşır ve bilgileri sorgular. Okumayan insan ise ona ne denilirse körü körüne, taassupla, bağnazlıkla kabul eder. İnsanoğlu doğumla başlayıp ölümle son bulacak hayat yolunda sürekli bir değişim, sürekli bir gelişme ve yenileşme içerisindedir.

Bu değişim, gelişme ve yenileşmede okumanın, bilgi sahibi olmanın payı kuşkusuz en yüksektir. Kitaplar insanların kimliğidir. Geçmişimizi, bizden önceki insanların tecrübelerini, yaşadıklarını ve kültürümüzü kitaplardan öğreniriz. Kitap okuyan toplumların diğer toplumlara nazaran gelişmişlik ve kültür seviyeleri oldukça yüksektir.

Yüce Rabbimizin, Peygamber efendimize ilk emri “Oku” olmuştur. Bizlerde bu ilk emri yerine getirmekle ve Rabbimizin razı olacağı şekilde okumakla mükellefiz. Kitap okumak için evimizde olmamıza gerek yoktur. Sokakta, otobüste, her yerde ve her anda kitap okunabilir; yeter ki okuma arzusu ve okuma alışkanlığı olsun. Biz de, Bursa Ülkü Ocakları olarak Türk milletini okumaya davet ediyoruz.

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sinan Ateş’in dediği gibi, okumayan, araştırmayan, sorgulamayan kişiler bu cephenin arkasında su bile taşıyamayacak. Biz Bursa Ülkü Ocakları, düşünen, konuşan, fikir üreten ve uygulayan bir Türk gençliği hayal ediyoruz. İdeallerimiz için projeler geliştirmeye ve gençlerimizin eğitimlerine destek olmaya devam edeceğiz.  Sizleri, bu vesileyle, kitap okumaya verdiğiniz destek için kutluyorum. Buraya kadar geldiğiniz için teşekkür ediyorum.  Ne Mutlu Türküm Diyene…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Don`t copy text!