Demokratlar; “Yola Önlem Alınmalı!”

Demokratlar; “Yola Önlem Alınmalı!”

Çitli Mahallesi kavşağında incelemelerde bulunan Demokrat Parti İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, çok sayıda kazanın meydana geldiği bölge ile ilgili hızlı bir şekilde çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Balakuş, şu ifadeleri kullandı:

“İnegöl’ümüzün kırsal mahallelerinde, tarım ve hayvancılığın geniş ölçüde yapıldığı Çitli Mahallesi’ndeyiz. İnegöl Bursa karayolu üzerinde olan bu köyümüzün girişi ile ilgili problem nedeni ile bu açıklamayı yapmayı uygun gördük. Malım resimlerde ve çekimlerde gördüğünüz gibi burada zaman zaman ölümlü, maddi hasarlı ve yaralamalı kazalar olmakta. Köy halkından, dışarıdan köye misafir gelenlerden veya traktörlerle gidip gelen insanlarımız bu konuda büyük zahmet çekmekte. Bu zahmete belediye otobüsleri de aynı şekilde sıkıntı yaşamakta. Köy halkı ile görüştük. Bu sıkıntıları dile getirilmesini istediler. Bu bölgenin sakinlerinden olan Mehmet Dere kardeşimiz bu konuya dikkat çekmemiz gerektiğini bizlere bildirdi. Biz de İnegöl kamuoyuna, yerel yönetimimizin buraya bir çözüm bulmasını, en azından kısa vadede bir cep veya bir ışıklandırma sistemi yapılmasını talep ediyoruz. Bu konunun da bir an evvel açıklığa kavuşturulmasını, bu insanların haricinde ana yolu kullanan vatandaşlarımızın da rahata kavuşturulmasını istiyoruz. İnşallah sayın vekilimiz, sayın belediye başkanımız bu konu ile ilgilenirler. Bu konunun da takipçisi olacağımızı ifade ediyorum”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Dere isimli vatandaş ise:

“Çitli Mahallemizde yaşanan bir sıkıntı var. Bursa Ankara karayolu, yoğun trafiğin olduğu bir yol. Köy girişinde herhangi bir tabela, herhangi bir cep, herhangi bir şekilde sinyalizasyon sistemi yok. Bunların olmadığından dolayı ölümlü kazalar, maddi hasarlı kazalar, yaralamalı kazalar çok olmakta. Biz buraya bir çözüm üretilmesini, en azından kısa vadede olsa bir cep yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?