PKK Rota Değiştirdi… Hedefte…

PKK Rota Değiştirdi… Hedefte…

PKK’nın hedefinde Esad var Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG/PYD’nin hedefinde, Suriye devlet başkanı Esad var.
 
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Rus kanalı Russia Today’a verdiği röportajda terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG için, “Amerikalılardan silah ve para desteği alan ajanlar” demiş ve Amerikalılarla birlikte petrol kaçakçılığı yaptıklarını söylemişti. Suriye’deki Kürtlerle iyi ilişkiler kurulduğunu belirten Esad, PYD’nin ise son birkaç yıldaki stratejisinin “Amerikalıları Suriye’de kalmaya davet etme, ABD gitmek istediğinde öfkelenme ve Suriye ordusuna katılmayı reddetme” yönünde olduğunu anlatmıştı.
 
Esad’ın bu sözleri üzerine terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG, Esad’ı hedef aldı. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın haberine göre, PYD, Esad’ın kendileri hakkındaki sözlerine yazılı bir açıklama ile yanıt verdi.
 
Yapılan açıklamada, “Suriye’de devam eden ve binlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin de göç etmesine neden olan, ülkeyi uluslararası güçlerin çatışma alanı haline getiren ve hegemonik güçler tarafından parçalanmasına yol açan bu savaşın sebebi Suriye rejiminin izlediği siyaset olmasına rağmen maalesef bu durumdan yeterince ders çıkarılmamıştır. Hala Suriye halkının parçalanmasına ve dağılmasına neden olan bu yöntemde ısrar edilmekte” denildi.
 
Açıklamanın devamında, “Suriye rejimi, en ulusal ve demokratik güçleri ajanlıkla suçluyor. Suriye’nin şu an içinde bulunduğu durumun başlıca sebebi olan bu şövenist hitap Suriye krizinin çözümüne hizmet etmiyor. Aksine, Suriye düşmanlarına, dış müdahalelere hizmet ediyor. Bu hitap parçalanmayı getirdiği gibi egemenliği ve onuru ortadan kaldırıyor” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?