Senin İzinden…

Senin İzinden…

Kurucu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yıl dönümünde anılıyor Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81. yıldönümünde yurdun dört bir yanında resmî törenlerle anılyor.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’e çıkarak saat 9’u 5 geçe Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.
 
Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan şunları yazdı:
 
“Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yılında bir kez daha rahmetle yad ediyoruz.
 
Merhum Atatürk ve silah arkadaşlarıyla bin yıldır bu toprakları bize vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır.
 
Kendisinin emaneti olarak cumhuriyetimizi ilelebet yaşamak, yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
 
Ruhu şad olsun…”
 
DOLMABAHÇE’DE 9’U 5 GEÇE
 
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Taksim’de resmî anma törenine katıldı. Vatandaşlar Atatürk’ün yaşamını yitirdiği Dolmabahçe Sarayı’nda saat 9’u beş geçe saygı duruşunda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?