Hop Dedik Hacı Ağabey Nereye?

Hop Dedik Hacı Ağabey Nereye?

BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, Ulu Camide terlikle dolaşmaya tepki gösterdi. Bursa’nın tarihi sembollerinden olan ve aynı zamanda ‘Selatin Camilerimizden’ olan Bursa Ulu Camii, her gün hem ziyaret hem de ibadet için yüzlerce kişiyi ağırladığını söyleyen BBP li aydın, Cami içinde bazı görevlilerin terlikle gezdiğini iddia etti.
 
BBP Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın yaptığı yazılı açıklamasında; “Görevli bile olsa, Camilerin içinde terlikle gezmeleri normal mi, yoksa bunlar seçkin kişiler mi, Müftülüğün bu konudan haberi var mı, yoksa başka kurumlardaki güç zehirlenmesi diyanete de mi sirayet etti. Bursa’mızın en önemli mabetlerinden biri olan Ulu Camide bazı görevlilerin terlikle gezmeleri asla doğru değil ve bu tür hareketler oraya ibadete gelenlere ve o manevi mekâna bir saygısızlık olarak görüyoruz.” dedi,
 
“Yeri gelmişken bu konuyu da dile getirmeden edemeyeceğim” diyen BBP li Aydın; “Malum Ulu Camiye gelenlerin bir kısmı turistik amaçlı diğer bir kısmı ibadet etmek için geliyor. Özellikle de yerli turistlerin vurdumduymaz hareketleri gözden kaçmıyor. Tamda namazda ve ya dua esnasında birden o uygun olmayan halleriyle önünde bitiveriyorlar, sanki Mudanya sahilinde gezintiye çıkmışlar gibi, adam dua mı etsin o turisti mi seyretsin? Kimsenin giyim kuşamına karışmak gibi bir derdimiz yok ancak sokaktaki vaziyet ile Cami içindeki vaziyetin bir olamayacağını ibadet edilen mekânların da bir kuralı oluğunu bilmeleri gerekiyor. Yetkililerin bu konularda acilen tedbir almalarını ve bu tür manevi mekânların ruhaniyetlerine helal gelecek davranışlardan kaçınılmasını bekliyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?