Nilüfer’den İstanbul Turu…

Nilüfer’den İstanbul Turu…

Nilüfer Belediyesi düzenlediği İstanbul gezisi ile Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcılarına farklı bir gün yaşattı. İstanbul’un tarihi ve turistik mekanlarına düzenlenen geziye 150’nin üzerinde engelli birey ve yakını katıldı.

Nilüfer Belediyesi’nin, engelli birey ve yakınlarının, insan hakları ve diğer yasal haklarla ilgili bilgilendirilmeleri,  sosyal ve psikolojik destek almaları amacıyla  8 yıl önce hayata geçirdiği Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde düzenlenen etkinlikler büyük ilgi görüyor.

Bireylerin sosyal hayatın içinde daha fazla yer almaları amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Nilüfer Belediyesi, bu defa Bizim Ev katılımcılarına yönelik İstanbul gezisi düzenledi. Geziye katılan engelli bireyler ve yakınları unutulmaz bir gün geçirdi. 150’yi aşkın kişi İstanbul’da ilk olarak

Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni gezdi.  Müzede İstanbul’un fethinin panoramik olarak resmedildiği alanı inceleyen katılımcılar buradan Miniatürk’e geçtiler. Türkiye’nin tarihi ve coğrafi dokusunun minyatürlerle anlatıldığı Miniatürk ziyaretinin ardından da katılımcılar Eminönü’nden başlayan boğaz turuna katıldılar.

Keyifle bir gün geçiren engelli bireyler ve yakınları böyle bir etkinlik düzenlendiği için Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür ettiler

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?