Davutoğlu’nu Mühürlediler…

Davutoğlu’nu Mühürlediler…

Davutoğlu’nun yeni parti binasına mühür vuruldu Ahmet Davutoğlu ve ekibinin yeni parti için kullanacağı İstanbul’daki binasına mühür vurulduğu öğrenildi. Skandal uygulama sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı.
 
AK Parti iktidarının Davutoğlu’nun yeni partisinin önünü kesmek için büyük çaba harcadığı bilinse de yaşanan son olay büyük şaşkınlık yarattı. Ahmet Davutoğlu ve ekibinin yeni parti binası olarak kullanacağı yere AK Partili belediye tarafından mühür vuruldu.
 
Ahmet Davutoğlu’nun tabelasını asmaya hazırlandığı yeni partisi için İstanbul Bahçelievler’de kiraladığı ofis katındaki tadilat AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlendi.
 
Davutoğlu ekibi binadan vazgeçti
 
Davutoğlu ekibinin bu binadan vazgeçtiği İstanbul’da yeni ofis arayışına girdiği öğrenildi. CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman “Burası mühürlendiyse Bahçelievler’de mühürlenmeyen bina kalmaz. Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bir ofisi mühürlemek demokrasiyi engellemektir” diye tepki gösterdi.
 
AKP’den istifa ederek yeni parti hazırlıklarına başlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’daki çalışmalar için Bahçelievler’de E-5 üzerindeki Kadir Has AVM’nin bulunduğu binada bir ofis katı kiralamak üzere masaya oturdu. Yeni kurulacak partinin İstanbul il başkanlığı olması planlanan ofisin bulunduğu bina daha önce Kadir Has Üniversitesi tarafından kullanılıyordu.
 
AK Partili Bahçelievler Belediyesi mühürledi
 
1700 metrekarelik alana sahip olan ofis, partinin önemli merkezlerinden biri olacaktı. Partinin adının belirlenmesinin ardından Kasım ayında tabela asılması planlanan binada geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Binada mal sahibi tarafından başlatılan 4 katta süren tadilat ve mimari tasarım çalışmaları izinsiz olduğu gerekçesi ile 15 Ekim tarihinde AK Partili Bahçelievler Belediyesi tarafından durduruldu.
 
Yasal olarak hiçbir engeli yoktu
 
Tadilat yapılan 4 kattan birinde de Davutoğlu’nun yeni partisinin İstanbul’daki ofisi bulunuyordu. AVM ve iş merkezi olarak faaliyette olan binanın imar barışından da yararlandığı yasal olarak hiçbir engelinin bulunmadığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre yeni partinin İstanbul İl Başkanlığı olarak kullanılmak üzere belirlenen alternatifler arasında en güçlü aday olan binadan, yaşanan bu gelişme üzerine vazgeçildi. Mal sahibine zarar vermemek için kira anlaşmasının iptal edildiği ve yeni ofis arayışına başlandığı öğrenildi.
 
Demokrasiye engel
 
CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, yıllardır var olan binaya bugüne kadar hiçbir müdahale yapılmazken, bir katının Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı parti için kiralanmasının ardından AK Parti’li Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlenmesine tepki gösterdi.
 
Ataman, “Bu bina mühürlendiyse Bahçelievler’de mühürlenmeyen bina kalmaz” dedi. Mühürlemenin tamamen kasıtlı bir işlem olduğuna dikkat çeken Ataman “Acaba kimler Bahçelievler Belediye Başkanı’na baskı kurdu? Kamu gücünü kullanarak bir partinin merkezi için kiralanmış bin binayı mühürlemek demokrasiyi engellemektir” diye tepki gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?