Meclis Peşini Bırakmasın!

Meclis Peşini Bırakmasın!

Almanya’nın Nürnberg kentindeki garda cansız bedeni bulunan master öğrencisi Mert Çokluk’un şüpheli ölümünü CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM gündemine taşıdı.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, master eğitimi için gittiği Almanya’nın Nürnberg kentinde 5 Ekim’de cansız bedeni bulunan ve Orhangazi’de toprağa verilen Mert Çokluk’un ölümünü TBMM gündemine taşıdı. Erkan Aydın, şüpheli bulunan ve vücudunda darp ve işkence izleri bulunduğu ileri sürülen Mert Çokluk’un ölümü ile ilgili olarak TBMM’de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Erkan Aydın soru önergesinde, “Bursa ili Orhangazi ilçesinde ikamet eden ODTÜ mezunu Mert Çokluk yüksek lisans eğitimi yaptığı Almanya’nın Nürnberg kentinde ölü olarak bulundu. Çokluk hayatını kaybetmeseydi yakın zamanda Hollanda’da doktorasına başlayacaktı. Başarılı öğrencinin vücudunun çoğu yerinde kırık oldu, ayak tırnağının biri bile söküldüğü tespit edildi. Bir başka ifadeyle Türk öğrencinin işkence gördüğü belirlendi. Ayrıca öğrencinin bilgisayarı ve telefonun da kayıp olduğu bildirildi” dedi.

“OTOPSİDE HANGİ BULGULARA ULAŞILDI?”

Aydın, Çavuşoğlu’na şu soruları yöneltti:

Almanya’da öğrenim gören Bilgisayar Mühendisi Mert Çokluk’un ölümü hakkında; gerek Büyükelçilik gerek Konsolosluk makamları tarafından bir araştırma yapıldı mı? Yapıldıysa hangi sonuçlara ulaşıldı? Öğrencinin cesedinin bulunduğu yere yakın olan istasyondaki bir trende yangın çıktığı bildiriliyor. Bu yangının öğrencinin şüpheli ölümüyle ilgisi var mı? Türk öğrencinin otopsisinde hangi bulgulara ulaşıldı? Öğrencinin bilgisayarı ve cep telefonunun bulunması için bir çalışma başlatıldı mı?” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?