“HADDİNİZİ BİLİN, DERHAL ÖZÜR DİLEYİN!..

“HADDİNİZİ BİLİN, DERHAL ÖZÜR DİLEYİN!..

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, sosyal medya hesabından yem ve gübre fiyatlarıyla ilgili soru soran vatandaşa, “Öküz” diyen Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz’a ve bu paylaşımı beğenen AK Parti İlçe Başkanı Kamil Turhan’a ateş püskürdü.

AK Partili Belediye Başkanları ve yöneticilerin, vatandaşların karşısında söyleyecek sözlerinin kalmadığını söyleyen Türkoğlu, “Çaresizlik ve acizlik böyle bir şey. En makul sorulara bile cevap vermekte zorlanır, dahası kendinizi hakaret ederek savunmak zorunda kalırsınız” diye konuştu.
Türkoğlu şunları söyledi:
“Bayram Öztürk adlı vatandaşımız Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz’a ithafen sosyal medyada bir soru sormuş. Demiş ki, ‘Samanın balyası 30 TL, Yoncanın balyası 40 TL, Yemin çuvalı 200 TL, Pancarın tonu 400 TL, Süte 1 TL zam yapmışsınız, hayırlı olsun diye milletimize paylaşım yapıyorsunuz. Az utanmayı bilin bari Başkanım. Madem yem ve gübre fiyatlarını da paylaşsana!’
Böylesine masum ve basit bir soru bile Bay Başkan’ı çileden çıkarmaya yetmiş.
Verdiği cevaba bakın;
‘Bayram Öztürk! Öküzlük yerine, öküzün saman ve yoncasını yetiştirsen maliyet düşer, kar oranı çıkar. Utanmaktan bahsedecek biri sen değilsin!’
Hadi diyelim ki Başkan Ahmet Korkmaz hadsiz bir karaktere sahip.
Peki, Korkmaz’ın bu paylaşımına ‘beğeni’ tuşuyla destek veren AK Parti Büyükorhan İlçe Başkanı Kamil Turhan’a ne demeli?
Bu iki hadsizin hangi birini neresinden tutalım? Al birini vur ötekine!
İktidarın ülke genelinde yaşadığı tahammülsüzlük, hükümetin hakim olduğu yerel yönetimlerde de kendini gösteriyor ve bu durum içine düşülen çaresizliğin, acizliğin en bariz tezahürlerini oluşturuyor.
İktidar mensuplarının yerelde ve genelde yönetememe beceriksizliklerinin faturasını vatandaşa çıkarmaya başlamaları demek, milletin önüne konuşacak ilk sandığa gömüleceklerini, derinden hissettikleri anlamına geliyor.
Gerçekten de vatandaş bu ve bunun gibi hakarete varan hadsizliklerin hesabını seçim günü verebilmek için adeta gün sayıyor.
Ancak nafile, milletin hesabından kaçış yok, o sandık gelecek ve Ahmet Korkmaz ile Kamil Turhan gibi hadsizler o sandığa mutlaka gömülerek vatandaşa hakaretin hesabını verecekler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?