BAŞKAN OKTAY YILMAZ MUHTARLARI UNUTMADI

BAŞKAN OKTAY YILMAZ MUHTARLARI UNUTMADI

YILMAZ: “YEREL YÖNETİMLERİN TEMEL TAŞI OLAN MUHTARLARIMIZ, BİZLERİN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIDIR. ‘DAHA YAŞANABİLİR BİR YILDIRIM’ HEDEFİMİZE GİDEN YOLDA MUHTARLARIMIZIN KATKISI VE DESTEĞİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. TÜM MUHTARLARIMIZIN MUHTARLAR GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDİYORUM.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ dolayısıyla Balaban Mesire Alanı’nda Yıldırım’daki mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Program, Sadullah Öztürk ve Engin Sezer konseriyle başladı. Ardından Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı tarafından tüm muhtarlara katılım belgesi verildi. Bunun yanı sıra Teferrüç Mahallesi Muhtarı Şükrü Taşcı, Yunusemre Mahallesi Muhtarı Sevinç Mutlu, Umurbey Mahallesi Muhtarı Hayri Gürkoru, Bağlaraltı Mahallesi Muhtarı Raif Kocabaş ve Esenevler Mahallesi Muhtarı Ahmet Bozkurt’a, Yıldırım’da en fazla atık toplayan mahalle seçildikleri için Güllük Mahallesi Muhtarı İsmail Eroğlu’ya da 7 dönemdir muhtar olduğu için plaket takdim edildi.

‘MUHTARLAR YEREL YÖNETİMLERİN TEMEL TAŞIDIR’

Yıldırım’da, muhtarla ile uyumlu bir çalışma ortam yakaladıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımız, bizlerin yakın çalışma arkadaşlarıdır. ‘Daha yaşanabilir bir Yıldırım’ hedefimize giden yolda muhtarlarımızın katkısı ve desteği bizler için çok önemli. Muhtarlık demek vefa demek, birlik beraberlik demek. Vatanın istikbali için devlet için hiçbir şeyi esirgemeden çalışmak demek. Ben bu azmi tüm muhtarlarımızda gördüm. Bunun için 69 mahalle muhtarlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve tüm muhtarlarımızın muhtarlar gününü tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKAN OKTAY YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Böylesi özel bir günde Yıldırım muhtarları ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, “Muhtarlarımız bizim dert ortağımız, çalışma arkadaşımız, iş paydaşlarımız, devlet adına gözümüz, kulağımızdır. Ben bunun için öncelikle Yıldırım Belediye Başkanımıza böylesi anlamlı bir günde bizleri ortak bir masa etrafında buluşturdukları için yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsun, var olsun” dedi. Programa katılım sağlayan tüm Yıldırım muhtarlarının gününü kutlayan Muhtarlar Dernek Başkanı Muhsin Sak ise “Pandemi döneminde hepimiz zor bir süreçten geçtik. Bu süreçte muhtar arkadaşlarla elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince çalışmalarımızı sürdürdük. ‘Muhtarlar Günü’ vesilesiyle böylesi bir organizasyonda bizi buluşturan Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?