Ekonomide Güncel Tartışmalar / Contemporary Debates Konuşma Serisi 13 Ekim’de Başlıyor

Ekonomide Güncel Tartışmalar / Contemporary Debates Konuşma Serisi 13 Ekim’de Başlıyor

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi Bölümü, yerli ve yabancı pek çok uzmanı ağırlayacağı yeni bir konuşma serisine başlıyor. Ekonomide Güncel Tartışmalar / Contemporary Debates başlıklı seride dünya ekonomisindeki can alıcı konular, güncel gelişmeler, mevcut tartışmalar ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Aynı zamanda genç iktisatçılar, bu alanın dünya çapında en önde gelen isimleriyle bilgi ve fikir alışverişinde bulunabilecek.

İLK KONUK: PROF. DR. BARRY EINCHENGREEN

Serinin ilk konuşmacısı, University of California, Berkeley’den Prof. Dr. Barry Einchengreen. Ekonomi ve Siyaset Bilimi Profesörü olan Dr. Einchengreen, 13 Ekim Çarşamba saat 19:00’da başlayacak etkinlikte, yeni kitabı In Defence of Public Debt üzerine konuşacak. Kitap, Ortaçağ Avrupası’ndan COVID-19 salgını ve krizine kadar uzanarak, kamu borç tarihinin bin yılını anlatıyor.

YERLİ VE YABANCI UZMANLARIN GÖZÜNDEN

Contemporary Debates serisinin ilerleyen etkinliklerinde de önemli isimler karşımıza çıkıyor: Kasım ayının konuşmacıları, Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şevket Pamuk ve Massachusetts Amherst Üniversitesi’nden Prof. Dr. Jayati Ghosh. Aralık ayında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Massachusetts Amherst Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nancy Folbre serinin konuğu oluyor.

Serinin 2022 yılındaki ilk konukları, UCLA Anderson İşletme Okulu’ndan Prof. Dr. Paola Giuliano ve Duke Üniversitesi’nden Prof. Dr. Timur Kuran. Bahar döneminde ise Massachusetts Amherst Üniversitesi’nden Dr. Isabella Weber ve Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Claudia Goldin’i dinleyeceğiz.

ETKİNLİKLER İÇİN KAYDOLMAYI UNUTMAYIN

Contemporary Debates serisinin etkinlikleri Zoom üzerinden yayınlanacaktır. İngilizce yapılacak konuşmalara katılmak için önceden kaydolmak gerekmektedir. Prof. Dr. Barry Einchengreen’in konuşmasını dinlemek için bu linkten kayıt yaptırabilirsiniz.

Ekonomide Güncel Tartışmalar (Contemporary Debates) serisinin konukları şöyle:

EKİM

  • Prof. Dr. Barry Einchengreen, University of California, Berkeley

KASIM

  • Prof. Dr. Şevket Pamuk, Boğaziçi Üniversitesi
  • Prof. Dr. Jayati Ghosh, Massachusetts Amherst Üniversitesi

ARALIK

  • Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü
  • Prof. Dr. Nancy Folbre, Massachusetts Amherst Üniversitesi

OCAK 2022

  • Prof. Dr. Paola Giuliano, UCLA Anderson İşletme Okulu

ŞUBAT 2022

  • Prof. Dr. Timur Kuran, Duke Üniversitesi

BAHAR 2022

  • Dr. Isabella Weber, Massachusetts Amherst Üniversitesi
  • Prof. Dr. Claudia Goldin, Harvard Üniversitesi

Etkinlik programımı üniversitemizin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?