YILDIRIM’DA BERAT KANDİLİ COŞKUSU

YILDIRIM’DA BERAT KANDİLİ COŞKUSU

Yıldırım Belediyesi, Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ni online olarak düzenlediği özel program ile kutladı.

Bursa-Yıldırım Belediyesi tarafından bu yıl pandemi kuralları gereğince online gerçekleştirilen Berat Kandili Özel Programı, Yıldırım Müftülüğü görevlilerinden Emir Sultan Cami Müezzin Kayyımı Hafız Mesut Topçuoğlu’nun okuduğu Kur’an tilaveti ile başladı. Moderatörlüğünü Yavuz Selim Yedek’in yaptığı kandil programına, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay konuşmacı olarak katıldı. Mehmet Emin Ay, şunları söyledi:

“Bu geceye Berat Gecesi denmesinin sebebi, kulun günahlarından Allah’ın affıyla kurtulduğu gece olmasından dolayıdır. Rabbimiz Teala, hangi derdiniz, sıkıntınız varsa siz benden isteyin ki bende size vereyim. O sıkıntınızı, derdinizi üzerinizden kaldırayım, diye vaatte bulunduğu bir gece Berat Gecesi’dir. O halde bizim bu geceyi namaz kılarak geçirmemiz lazım. Bu günü oruçla geçirmek de önemli. Bu gecede duaya çok ihtiyacımız var. Bu gecede Ümmeti Muhammed için dua edelim. Allah Ümmetin derdiyle dertlenme şuurunu hepimize versin ve bizden hiç almasın.”

BAŞKAN YILMAZ’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Şaban ayının içerisinde yer alan, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının habercisi, bağışlanma gecesi olan Berat Kandiline erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Berat Gecesi Efendimizin ifadesi ile af, mağfiret ve aydınlanma gecesidir. Hepimizin bu geceden istifade edebilmesini niyaz ediyorum. Tekrardan tüm insanlığın Berat Kandilini kutluyor, bu gecenin hepimize huzur, bereket ve rahmet getirmesini diliyorum” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?