Gürkan’dan Kılıçdaroğlu’na: Vermeniz gereken cevaplar var

Gürkan’dan Kılıçdaroğlu’na: Vermeniz gereken cevaplar var

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Bursa’da yaptığı açılışlara ilgili açıklamada bulundu. Gürkan, “Bursa’yı alarak daha güzel bir şehir haline getireceğinizi iddia ediyorsunuz ama önce vermeniz gereken cevaplar var.” dedi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan’ın açıklamaları şöyle:

Sayın Kılıçdaroğlu: Bugün Nilüfer, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde toplu açılışlar yapıyorsunuz, Bursa‘yı alarak daha güzel bir şehir haline getireceğinizi iddia ediyorsunuz ama önce vermeniz gereken cevaplar var!

Hep örnek gösterdiğiniz, 22 yıldır yönettiğiniz Nilüfer‘e ne kadar yeşil alan kazandırdınız? Yeşil alan kazandırmayı bırakın, kaç mevcut yeşil alanı kiralayarak rant çetelerinin mekanı haline getirdiniz? Sosyal yaşam alanları hatta belediye hizmet alanlarını neden ticarileştirdiniz?

Yıllardır büyükşehir belediyesinin hizmetlerine tabelalarınızı asmanın dışında, Nilüfer’e neden büyük bir yaşam alanı kazandıramadınız?

Kırsal bölgelerde çiftçiye üretim için neden en küçük bir alan kazandıramıyorsunuz?

Yıllardır dilegetirdiğiniz Anadolu Arastası, kapalı pazar alanları gibi projeler neden bir türlü ilerlemiyor?

Barış ve huzur kenti olarak adlandırılan Mudanya’da belediye başkanınız neden Mudanya tarihinde daha önce görülmemiş şekilde halk ve esnafla bu kadar davalık?

“Bizim belediyelerimiz şeffaf olacak” söylemlerinize rağmen projelerinizin bütçeleri neden meclis üyelerinden dahi saklanıyor?

Seçim vaatlerinizde bulunan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Projesi, Mudanya’ya kazandırılması planlanan otopark alanları, ‘Altın Yıllar Yaşam Köyü’, Mirzaoba’da hayata geçirmeyi planladığınız’Barış ve Özgürlük Ormanı’, eğitim ve spor vadileri, sokak hayvanları için barınak spor tesisleri, Hasköy Kongre Merkezi, Cemevi, kadın dayanışma ve üretim merkezi gibi projelerinizde neden hiç adım atılamadı? Bursa’nın gözde sahil kentlerinden Gemlik’te, çöpler bile toplanmazken Sayın Belediye Başkanınız seçim vaatlerinde bulunan projeler için neden çark etti?

İskele düzenleme, Karsak Deresi ıslahı gibi projelerde topu neden Büyükşehir’e attı?

İskele meydanı,deniz ulaşım hatları Kurşunlu Sosyal Yaşam Merkezi gibi projeleriniz de neden bir çivi dahi çakılamadı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?