Nöbetçi Veteriner Hekim Dönemi Başlatılmalı!

Nöbetçi Veteriner Hekim Dönemi Başlatılmalı!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz DOHADERN Üyelerini misafir etti.

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

En güzel hedef: Doğayı ve hayvanları korumak için yerel yönetimle işbirliği

Kurulalı 1.5 ay oldu… Kısa adı DOHADERN olan Bursa Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin üye sayısı bu kısa sürede 100’ü aştı.

Amaçlarını…

Dernek yönetiminde yer alan Sibel Kurdoğlu, Ali Piliçer, Gökhan Özdemir, Serkan Yiğit’le ziyaretimize gelen DOHADERN Başkanı Veteriner Hekim İbrahim Tugay Ateş açıkladı:

“Doğanın bütünü ve ekolojik sistemle ilgili çalışmalar yapmak istiyoruz. Çevreyi, havayı, suyu bütün olarak korurken hayvanları da korumak istiyoruz.”

Şunu vurguladı:

“Bu yöndeki çalışmalarda sorun çözmek adına yerel yönetimler ve kurumlarla birlikte hareket edip işbirliği yapacağız, katkı koyup destek vereceğiz.”

Şuna da dikkat çekti:

“Şehir içindeki sokak hayvanları organizasyonlar sayesinde bir şekilde besleniyorlar. Fakat kırsalda sıkıntı büyük. Biz yaban yaşamına da el uzatacağız.”


DOHADERN’den iki öneri var

DOHADERN Başkanı İbrahim Tugay Ateş sohbetimizde iki öneri getirdi:

Bir…

“Belediyelerimizle birlikte, geliri sokak hayvanlarına harcanmak üzere Pati-Kafe’ler oluşturmak istiyoruz. Buralarda çocuklar hayvan sevgisi de edinebilirler.”

İki…

Bursa Veteriner Hekimler Odası ile birlikte Nöbetçi Veteriner uygulaması başlatabiliriz. Böylece, gece de aşı ve kısırlaştırma yapılabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?