“Hersey bittiğinde”

“Hersey bittiğinde”

Bir gün biri geliyo sizin kendinizi dünyanın en değerli insanıymış gibi hissetmenize neden oluyor. Sarıyor sarmalıyor. Saçlarınızı okşuyor belki. Belki başınızı omzuna koyup huzur buluyorsunuz. Bir an dünyanın merkezi benim diyorsunuz kendinize. Öyle değerli hissediyorsunuz kendinizi. Bir zamanlar ne kadar sevilmediysek onların bütün acısını çıkartırcasına delicesine seviliyoruz. Alışıyoruz. Sanki bir parçamız oluyor o. Ne biliyim onsuz eksik oluyorsun. Onsuz yarımsın.

Hani şey dünyanın merkezi benim dedirtiyor ya o sana. Senin dünyanın merkezi de o oluyor. Körü körüne bağlanıyorsun. Onunla mutsuzluğa bile varsın, herkesten çok farklı hissediyorsun ilişkinizi neyse Sabah uyandığın da iyi ki bugün de var diyorsun, kırgın, küs, veya dargın olsan da varlığını hissediyorsun, içinde ne kadar güzel yaşattığının bilincinde olduğunda gülümsüyorsun. Zamanla sıradanlaşmıyor sevgin , büyüyor kalbine sığmıyor sanki. Bulutların üstünde uçuyorsun.

Görünmeyen kanatlar hediye ediyor o kadın sana. Sonra bir fırtına kopuyor. Kanatların kırılıyor. Tepe taklak olup betona çakılıyorsun. Yaralanıyorsun. Ölmüyorsun ama ölmeyi diliyorsun. Sürünüyorsun bir müddet, sesin soluğun yetişmiyor ona. Hissetmiyor. Gözleri size kör , kulakları size sağır oluyor. Ama sürmüyor tabi bu böyle. Özlüyor zamanla belki pişman oluyor. Geliyor, öpüyor, geçiyor. Gurur aşkın karşısında paspas oluyor.

Belki yine kanatlar armağan ediyor size belki yine uçmanızı istiyor. Ama korkuyorsunuz. Yani tek değişen ayaklarınız artık yere basıyor.

Aşka hayal kırıklığı yakışmıyor aşk bir kere paramparça oldu mu bir daha gökyüzüne uğramıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?