ASELSAN Düşman Çatlatmaya Devam Ediyor!

ASELSAN Düşman Çatlatmaya Devam Ediyor!

Can Azerbaycan’ın Ermenistanın işgal ettiği dağlık Karabağ’a başlattığı kurtarma operasyonunda kullanılarak savaşın çehresini değiştiren yerli bir yazılım silahı olan Siha teknolojisi gurur verdi. Koral isimli ASELSAN yapımı radar sistemi ile savaş alanlarındaki elektronik sistemlerin kör edilmesi düşman çatlatmaya devam ediyor.

Görüldü ki günü değiştiren ve geleceği şekillendiren en önemli güç teknoloji ve onu üreten insanlar. Ülkemizde sayın Cumhurbaşkanının “bir milyon yazılımcı yetiştirilecek” ifadesi ülkemin bu kez, 1800 lü yıllarda buhar makinesinin icadı, 1950 lerde kaçırdığı transistörün icadı olan sanayi devriminden ders aldığı anlaşılıyor.

Ülkemizin, yüzlerce farklı, onlarca Nobel ödülü alan bilim insanımız olduğu zaman ayağa kalkacağı gerçeği unutulmamalıdır.

Dünya tarihine baktığımızda geleceğin bilim insanları tarafından şekillendirilip yönetilmesi tesadüf değildir. Dünyanın bir çok yerinde, Haritaların değişmesi, virüs üretilmesi, menfaati doğrultusunda insanların sömürülmesi, katledilmesi iddialarını sizin yorumunuza bırakıyorum.

Üniversiteler diploma dağıtan değil bilim üreten laboratuvarlara dönüştürülmelidir. Herşeye rağmen dünde bugünde yarında ülkemle gurur duymaya devam edeceğim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Don`t copy text!