“Bayram Hatalarımızla Yüzleşmek İçin Bir Fırsat Olsun”

“Bayram Hatalarımızla Yüzleşmek İçin Bir Fırsat Olsun”

Türk Eğitim sendikası Bursa 3 Nolu Şube Başkanı Altuğ Meşe; Ramazan Bayramı nedeniyle gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Meşe; “Allah’ın rahmet ve bereketinin en bol olduğu mübarek ramazan ayını bitirmenin buruk sevincini yaşıyoruz. On bir ay boyunca kul hakkı yiyip bir ay aç susuz kalarak Allah’ı razı etmeye çalışanlar hariç bu güzel günleri layıkıyla yaşayan herkesin mübarek bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Tüm dünyayı saran ve ülkemizde de alınan tedbirler doğrultusunda yavaş yavaş azalma eğilimi gösteren Coronavirüssalgını nedeniyle bu bayram diğer bayramlar gibi olmayacaktır. Belki bayramı olması gerektiği gibi büyüklerimizi ziyaret edip onları hal hatırını soramayacağız. Fakat nasıl ki bir aylık tuttuğumuz oruçların, açlığa ve susuzluğa sabrettiğimiz günlerin sonunda Allah bizlere bu bayramı nasip ettiyse elbet bu salgından kurtulmak için alınan tedbirlerle bayram gibi günleri de nasip edecektir. Büyüklerimiz bizlerden onları ziyaret edip hasret gidermemizi isteyeceklerdir fakat onlara da sabrın sonunun selamet olduğunu tekrar hatırlatmak isterim.

Milli şuurumuzun teminatı olan milli bayramlardan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ramazan ayının ilk gününe; Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp milli mücadele ateşini yaktığı ve Türk gençliğine hediye ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Kur’an- Kerim’in dünyayı şereflendirmeye başladığı ve “Bin aydan daha hayırlı” olan Kadir Gecesi’ne denk gelmiştir. Sıkıntılı günler geçiren milletimiz için manevi anlamda bu özel günlerin de aynı zamana denk gelmesi milletinin bekası için başına gelecek yüzünden diline geleni sakınmayanlar için de büyük anlam ifade etmektedir.

Zengin ve fakir ayırt etmeden, işçi – patron gözetmeden herkesi kısıtlayan bu salgın inşallah bizler için güzellikler de bırakacaktır. Geçen bayramlarda  olduğu gibi kimse büyükleriyle bayramlaşıp hasret gidermek yerine  üç, dört günlük bayram tatilini fırsat bilip tatil beldelerine gidemeyecek. Herkes evlerinde oturacak ve belki de ziyaretine gidilmeyen büyüklerimizin yaşadıklarını anlamaya çalışacak.

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir.ALLAH (c.c.) bilir de siz bilmezsiniz.” (Bakara Suresi, 216) Bizler Kur’an- Kerim’de geçen bu ayeti iyi bilir ve anlamına göre yaşamayı kendimize farz biliriz.

Adındaki Türk sözcüğünü taşımaktan onur duyduğum Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube Başkanı ben Altuğ Meşe,  Ramazan Bayramının hepimiz için hayırlara vesile olmasını temenni eder, hayırlı bayramlar dilerim.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Don`t copy text!