Engellere Takılmayalım, Birlikte Aşalım…

Engellere Takılmayalım, Birlikte Aşalım…

“MHP; engelli vatandaşlarımızın sorunların çözümü için istişarelerde bulunuyoruz.” MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Seyfioğlu, 1 milyona yaklaşan Osmangazi için gece gündüz sorunlarını çözmek için çalıştıklarını kaydederek; “Her insan günün birinde engelli olabilir. Engelli olmak bir tercih değil, bir sonuçtur. Biz sadece siyasetçi olarak değil, bir insan olarak da onların sıkıntılarını çözmek içinde sorumluyuz. O yüzden MHP olarak 7/24 her yerde vatandaşlarımızın sıkıntılarını çözmek için kurduğumuz komisyonlar ile sahadayız.” Dedi.

Sırtınızda çocuğunuzu götürdünüz mü?

Seyfioğlu sözlerinin devamında; “Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Siz hiç müziğin ritmini duyamadığınız halde halaya tutuşmak istediniz mi? Tekerlekli sandalyede oturup da koşmayı denediniz mi? Çocuğunuzu okula sırtınızda götürmek zorunda kaldınız mı? Bu soruların yanıtlarını düşündüğümüzde engelli ya da engelli yakını olan vatandaşlarımızı daha iyi anlayabileceğimize ve bu şekilde doğruyu yakalayabileceğimize inanıyorum.”

Ortak sorunumuz…

“Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli hayat sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.”

 Dinimiz ve Milli Kültürümüz dayanışmayı emrediyor…

“Engelli vatandaşlarımıza sağlanan imkânların yaygınlaştırılması için sivil toplum kuruluşlarına ve tüm bireylere de önemli görevler düşmektedir. Çünkü huzurlu bir toplum oluşturmanın yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Dinimiz ve milli kültürümüz de bizlere “yaratılanı hoş görmeyi” öğütlemektedir.”

Engelli vatandaşlarımıza ekonomik katkı yaptık…

“3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, MHP Osmangazi İlçe Teşkilatı olarak engeli kardeşlerimizin emek harcayarak yapmış olduğu ürünlerden sembolik olarak alıp onların hayatlarına bir nebzede olsa katkıda bulunmanın huzurunu yaşamaktayız. Bu duygularla, Uluslararası Engelliler Günü olarak ilan edilen 3 Aralık’ın, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Don`t copy text!