Kim Bu Bakan!

Kim Bu Bakan!

Kılıçdaroğlu: Bir Bakan’ın uluslararası yasa dışı uygulamalara katıldığı yönünde haberler geliyor Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başımıza şimdi yeni bir şey daha geldi” diyerek bir Bakan’ın adının karıştığı uluslararası, yasa dışı, ahlak dışı uygulamalara katıldığı yönünde haberler aldığını söyledi.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminin aranan ismi Adil Öksüz’ün hâlâ bulunamamasına değinen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girşiminin Adil Öksüz yakalanmadan aydınlığa kavuşamayacağını söyledi.
 
Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan diğer kısımlar şu şekilde:
 
“Ecevit’in verilmeyecek hiçbir hesabı yoktu. CHP’ye sosyal demokrasi ilkelerinin gelmesi açısından çok önemli görevler üstlenmiştir. Sevgiyle, rahmetle anıyorum”
 
“Eren Erdem aramızda… 490 gün hapiste kaldı… Yargı bağımsız değil, ülkede demokrasi yok. Hapiste gazeteci olmaz, avukat olmaz, düşünce suçlusu olmaz”
 
“TANK PALETİ UNUTMADIK”
 
“Tank Palet fabrikasını da unutmadık. Özellikle ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Bu ülkenin silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlerin önünde ben varım”
 
“Bizim gibi düşünmeyenler için de demokrasiyi savunuyoruz. Sonuçta hep birlikte bu ülkenin çıkarları için mücadele ediyoruz. Kayyım atamalarını bu bağlamda eleştirdik. Seçime gireceğim engel var mı diye sorup başvuruyor. YSK’ye gidiyor, hakimler sorun yok diyor. Seçime girip kazanıyor ve görevden alınıyor. Kayyım atanıyor. Hangi gerekçeyle alındığını bilmemiz lazım. Ankara, Balıkesir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındığında da demokrasiye darbe olduğunu söyledik”
 
“RTÜK diye bir kurum var. Bizden seçilen Faruk Bildirici’yi görevinden aldılar. Faruk Bildirici, RTÜK Başkanı’nın yasalara aykırı diğer görevlerini maaşlarını dile getirdi. Bu nedenle üyeliğini düşürdüler. 600 kişinin seçtiği üyeyi 6 kişi düşürdü”
 
GPS CİHAZINI NEREDEN BULDU?
 
“Adil Öksüz’ün iki cep telefonu var. Herkesin toplanıyor onun iki tane. GPS cihazı da var kendi yanında. Onu Adil Öksüz nereden buldu? Hangi kamu kurumu onu Öksüz’e verdi. Öksüz’ün ifadesi dahi alınmadı. Kayınpederini, kayınvalidesini her şeyini buldular. Öksüz’ü bir türlü bulamadılar. 15 Temmuz darbe girişimi Adil Öksüz yakalanmadan aydınlığa kavuşamaz. Öksüz’ü serbest bırakanlar da şimdi beraat etti. Hava Harp Okulu öğrencileri hâlâ hapiste. Öksüz gerçeği aydınlanmak zorundadır”
 
“Çiftçi borç batağı içinde. Çiftçi üretecek ama bankalar tepesinde. İcralarla mücadele ediyor. Borçlarını ödeyemediği için kendisini yakan, intihar eden çiftçi var. Seçim öncesi ‘Deponun yarısı sizden yarısı bizden’ dediler. Hani ne oldu bu sözler?”
 
“Çiftçiyi çantada keklik olarak görüyor. Nasıl olsa bana oy verir diye düşünüyor. Şimdi sen de Saray’ın burnundan getireceksin kardeşim. 2020’ye geliyoruz tohum destekleri hala ödenmedi. Soğan üreticinin elinde kaldı, kontrolsüz et ithalatı yapıldı”
 
YURT DIŞINDAN BUĞDAY, PATATES, CANLI HAYVAN İTHAL EDEN ADAMA OY MU VERİLİR?
 
“Oy vermeye devam et biraz daha ezileceksin ve göreceksin. Çiftçi kardeşim unutma. Saray gitti Sudan’da pamuk ekmek, yağlı tohum ekmek için arazi kiraladı. Faturasını sen ödeyeceksin. Oy vermeye devam et biraz daha ezileceksin ve göreceksin. Yurt dışından buğday, patates, canlı hayvan ithal eden adama oy mu verilir?”
 
“Sosyete damat “Belirlediğimiz stratejiler doğrultusunda çalışıyoruz 2019’da 2.5 milyon kişiye iş bulacağız. Bugün Türkiye İstihdam alanında devrim yaşıyor” diyor. Ekim ayında işsiz sayımız 8 milyon kişiyi buldu. Normal demokraside istifa etmesi lazımdı. Asla ayrılmaz görevinden çünkü parayı seviyor”
 
“847 bin emekli aylık bin liranın altında maaş alıyor. O emeklilerimizin Saray’da oturan kişiye ‘Ben bin lirayla 1 ay geçiniyorum. ‘sende vicdan var mı?’diye sormaları gerekir”
 
“Saray iktidarı; bir zümre iktidarıdır. Kibir iktidarıdır. Aynı zamanda firavun iktidarıdır. Asla unutmayın”
 
“Başımıza şimdi yeni bir şey daha geldi. Bir Bakan’ın adının karıştığı uluslararası, yasa dışı, ahlak dışı uygulamalara katıldığı yönünde haberler geliyor”
 
“ABD ‘Mal varlığınla ilgili araştırma yapacağız’ dedi. Bizimki paniğe kapıldı. Neden paniğe kapılıyorsun? Şunu diyeceksin; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın mal varlığını araştırmazsan namertsin”
 
7 MADDE SIRALADI
 
Suriye’de yapılan 7 stratejik hata olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, maddeleri şu şekilde sıraladı:
 
1)Suriye’nin uluslararası konumu iyi okunamadı ve Dışişleri Bakanlığı devre dışı bırakıldı.
 
2) Emperyal güçlerin taşeronluğuna soyunuldu.
 
3) Teröristlerin Türkiye üzerinden Suriye’ye geçmesine göz yumuldu.
 
4) Musul Başkonsolosluğu’nun basılmasına edilgen tepki verildi.
 
5) Süleyman Şah Türbesi’ni, kendi toprağını terör örgütlerine karşı koruyamadı.
 
6) IŞİD terörüyle mücadele edilemedi.
 
7) Türkiye haklı iken haksız duruma düşürüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?