Gitsin…

Gitsin…

Bahçeli, Erdoğan’ın ABD ziyaretine karşı değil MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Kasım’da ABD’ye gidip gitmemesine ilişkin kararın kendisine ait olduğunu söyledi. Bahçeli satır arası mesajla ziyaretin gerçekleşeceğinin sinyalini verdi.
 
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Erdoğan’ın ABD’ye gitmesine itiraz ettiğine yönelik haberlere yanıt verdi.
 
Bugüne kadar konuyla ilgili bir görüş beyan etmediğini ve imada bulunmadığını belirten Bahçeli, “Öncelikle ve önemle ifade etmeliyim ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın ABD ziyareti hakkındaki kararı tamamıyla kendi takdiridir.” dedi.
 
“NERESİ MAHSURLUDUR?”
 
Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin milli tez ve politikalarını yeri ve zamanı geldiğinde muhataplarına anlatmasının neresi mahsurludur?” ifadeleriyle ziyarete karşı olmadığını ima etti.
 
Bahçeli’nin ifadeleri şöyle:
 
Devleti yöneten bellidir. Hükümet bellidir. Karar alma mekanizmaları de bilinmektedir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun yanındayız, desteğimiz tamdır.
 
Hassasiyet düzeyi bir hayli fazla olan bu meseleyle ilgili ülkemizin elini zayıflatmaktan azami derecede ve kesinlikle kaçınırız.
 
“CUMHURBAŞKANI BU AHLAK VE ADABA ZİYADESİYLE BAĞLIDIR”
 
Sayın Cumhurbaşkanımız, bugüne kadar yaptığı gibi, gelişmeleri tüm yönleriyle değerlendirecek, telefon diplomasisiyle bir kanaate ulaşacak, hitamında ABD’ye gidip gitmemeye karar verecektir.
 
Bulanık suda balık avlama merakı olanların ne söylediği, niyet okuma hevesi taşıyanların neyi anlattığı bizim ilgi sahamız dışındadır. Devlet yönetmenin bir ahlakı, bir adabı vardır. Sayın Cumhurbaşkanı bu ahlak ve adaba ziyadesiyle bağlıdır.
 
Polemikle, duygulara teslim olarak, öfke ve önyargıların çekim alanına kapılarak, bir adım sonrasını hesap etmeden, devamlı dikiz aynasına bakarak devlet yönetilmez, dış politika icra edilemez.
 
“ZİYARETE OLUMSUZ BAKTIĞIMI NEREDEN ÇIKARIYORLAR?”
 
Herkes görüş ve yaklaşımında hürdür.
 
Fakat bizim tarafı olmadığımız, ağzımızdan çıkmayan bir görüşü varmış gibi servis etmek objektif, sorumlu ve ahlaklı basın anlayışıyla bağdaşmaz.
 
Sayın Zeyrek, Sayın Civaoğlu ABD ziyaretine olumsuz baktığımı nereden çıkarıyorlar?
 
Boşa sallayıp dolu tutmanın mı arayışındalar?
 
Yoksa kamuoyu mu oluşturmanın yarışındalar?
 
Bu kapsamda şahsımla ilgili söz ve yorumlar asılsızdır. Anlaşılan Trump’ın gizli taşeronları ve gizil kalemşorları devrededir.
 
Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin milli tez ve politikalarını yeri ve zamanı geldiğinde muhataplarına anlatmasının neresi mahsurludur?
 
Gazetecilik spekülasyonla, yalan ve yanlış değerlendirmelerle yapılamaz.
 
CHP Genel Başkanı’nın “mektup taşıyıcılık” diye hırpalayıp tahrip etmeye heves ve cüret ettiği sürecin ülkemizin lehine gelişmesi konusunda hükümetin sağduyulu ve milli duruşa müzahir hareket edeceğinden şüphem yoktur.
 
“CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDA DURACAĞIMIZ AÇIKTIR”
 
Türkiye’nin terörle mücadelesinin güvenlik boyutu olduğu kadar siyasi ve diplomatik boyutları da vardır. Devletlerin dost ve düşmanı değil çıkarları olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın alacağı karar ne olursa olsun saygımız vardır, yanında duracağımız açıktır.
 
Sayın Civaoğlu’nun, Sayın Zeyrek’in ve bunlara benzer sözde fikir ve kalem sahiplerinin yönlendirmelerine ve istikamet çizme gayretkeşliklerine kapalı olduğumuz iyi bilinmelidir.
 
Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve haysiyet mücadelesini anlamakta zorluk çekebilirler, ancak biz iliklerimize kadar biliyor ve sahipleniyoruz.
 
Türkiye dış dünyaya karşı tek ses, tek yürek, tek nefes olmalıdır.
 
Bizim duruşumuz budur. Kararımız budur. Amacımız da bu olacaktır.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümeti yalnız değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?