“Anti-Demokratik Yöntemleri Kesip Atacağız!”

“Anti-Demokratik Yöntemleri Kesip Atacağız!”

Yıldırım’a Demokrasi ve Huzur Getireceğiz! Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongreleri yaklaşırken adaylar da belirmeye başladı. Geçmiş dönem CHP İl Sekreteri Muharrem Or, Yıldırım CHP İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Birçok partilinin katıldığı etkinlikte konuşan Muharrem Or; “Parti yönetiminde katılımcı demokrasinin tüm kurallarını uygulayarak mahalle sorumlusundan delegesine ve tüm üyelerinin etkin bir şekilde karar mekanizmasının içinde yer almasına sağlanacaktır.” dedi.

Parti binada oturmayacak, sahada olacak!

“Yaratılan yeni vizyon aktif ve çalışman örgütlenme modeli ile Yıldırım’ın tüm kılcal damarlarına egemen olan örgütsel çalışma modeli ile yerel iktidarı alacağız. Yıldırım’da halkla kucaklaşmış, halkın sorunlarına çözüm üreten ve umut olan, halka güven veren bir örgüt yapılanması yaratılacaktır. Halkımızın tüm sorunlarına sahip çıkan, eylemsel bir çizgiyi halkın içinde yaşama geçiren bir parti örgütü yaratılacaktır. Partimizi bu hantal yapıdan kurtararak, halkçı, emekten yana, özgürlük, kardeşlik ve bağımsızlık mücadelesini temel alan sol devrimci çizgiye oturtmalıyız. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm demokratik kitle örgütleri ile emek güçleri ile demokrasi güçleri ile bu ülkede demokrasi, özgürlük, kardeşlik ve hak arama mücadelesi veren tüm güçlerle bütünleşmeliyiz. Hatta bu mücadelenin en önünde olmalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Yıldırım ilçesinde tüm anti-demokratik yöntemlerin yaşam damarlarını kesip, yok edeceğiz.” şeklinde konuşan Muharrem Or, parti tüzüğünde yöneticilerin, yönetim kurullarının, komitelerin, sorumluların denetlenme yöntemlerinin net bir şekilde belirtilmiş olmasına karşın bu tüzük maddelerinin uygulanmadığını dile getirdi.

Üyenin de söz hakkı olacak!

Or, “Biz seçilirsek bir yılın sonunda tüm üyelerin katılımı ile ilçe kongresi toplanacak ve bir yıldır yapılan tüm çalışmalar delegelerin, üyelerin güven oylamasına sunulacaktır. Amacımız üyeler ve delegeler tarafından başarısız değerlendirilen yönetim veya yöneticinin yerine yenisinin gelebileceği bir sistemi hayata geçireceğiz. Biz bu sistemi hayata geçireceğiz. Üyeler ve delegeler örgütün en üst düzey denetçileridir. Tüm bunları yaşama geçirerek Yıldırım’da yerel iktidarı hedefleyen bir kadro hareketi yaratarak üyelerimiz ile birlikte, halkın içinde halk için, halkla birlikte siyaset üreten bir CHP Yıldırım İlçe Örgütü yaratacağız.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?