Tiyatro Festivali Nilüfer’de

Tiyatro Festivali Nilüfer’de

Nilüfer Belediyesi’nin Bursa’da 2008 yılından bu yana düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali artık 6 aylık sezona yayılacak. Kasım ayından itibaren seçkin 17 oyun Nilüfer sahnelerinde tiyatro tutkunları ile buluşacak.

Nilüfer’de tiyatro keyfi artık sezon boyunca yaşanacak. Nilüfer Belediyesi’nin 2008 yılından bu yana düzenlediği Nilüfer Tiyatro Festivali bu yıldan itibaren 6 aya yayılarak devam edecek.

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, Kasım ayında başlayıp 2020 Nisan ayına kadar sürecek olan sezon boyunca her ay festival oyunlarını Nilüfer’in farklı sahnelerinde tiyatroseverlerin karşısına çıkaracak.

Tiyatro severlerin, oyunları belli bir döneme sıkışmadan izleyebilmeleri için yapılan planlama festival tadını tüm sezona yaymayı amaçlıyor.

 17 oyun izleyici ile buluşacak

Festival kapsamında sahne almak isteyen tiyatro topluluklarına Nilüfer’in sahneleri açıldı. Bu amaçla artı FESTİVAL’e toplam 68 tiyatro topluluğu 87 oyunla başvurdu. Seçici Kurul 17 oyunun artı FESTİVAL kapsamında sahnelenmesine karar verdi.  

Belirlenen yerli ve yabancı 17 oyun,  Kasım ayından 2020 yılı Nisan ayına kadar Nilüfer sahnelerinde tiyatro tutkunları ile buluşacak. Biletleri 50 ile 25 TL arasında değişen artı FESTİVAL, sanatseverlere farklı oyunları izleme şansı verecek.

Genco Erkal’ın oynadığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Rutkay Aziz ile Dolunay Soysert’in oynadığı “Güneyli Bayan”, Esra Dermancıoğlu ve Halil Babür’ün rol aldığı “Klan”, Betül Arım’ın oynadığı ”Dışarıda Hiçbir Şey Var”  gibi sevilen oyunlar,  artı FESTİVAL kapsamında Nilüfer’de tiyatro tutkunları ile buluşacak.

artı FESTİVAL’de yer alacak oyunlar şöyle:  

Mek’an Sahne – Dansöz

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu- Dışarıda Hiçbir Şey Var!

Tebdil-i Mekan- Klan

Teatrİst- Tekinsiz

Tiyatroadam-Teftişör

YolcuTiyatro-Kapıların Dışında

Arsız Kumpanya – Faust?

Oyun Sandalı- Taranta Babu

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu- Bir Delinin Hatıra Defteri

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu- Güneyli Bayan

FiTiKo Kumpanya- Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku

Cihangir Atölye Sahnesi- Raif ile Letafet

Teatr Andra- Salto

Tiyatrokare- Süper İyi Günler

Mam’art Tiyatro- Tartuffe

Altıdan Sonra Tiyatro-Kaldırım Serçesi

Kadıköy Theatron- Stupid F*cking Bird

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?