Suriye’de Görev Rus Polisine mi Verildi!

Suriye’de Görev Rus Polisine mi Verildi!

Rusya Savunma Bakanı Şoygu’dan mutabakat açıklaması Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Soçi’de varılan mutabakatın başlıca görevinin Suriye’nin kuzeydoğusundaki savaşı ve olumsuz gelişmeleri sonlandırmak olduğunu belirtti.

Şoygu, “Bugün başlıca görev, bu krizden çıkmak, savaşı sonlandırmak, genel olarak olumsuz gelişmeleri geliştirme yönündeki planları durdurmak” dedi. Putin-Erdoğan görüşmesi sonrası basın toplantısında konuşan Bakan, “ABD’nin, üzerine aldıklarını yerine getirmesi için 1 saat 31 dakikası kaldı” dedi.

Şoygu, bu süre tamamlandıktan sonra ABD’nin, ağır teçhizat ve tüm askeri birliklerin tahliyesini öngören “maddelerde yazan her şeyi yerine getirmek için aldıkları 120 saatin dolduğunu” da sözlerine ekledi.

Şoygu, “Yapacak çok işimiz var, bu topraklara Suriye hükümet ordu birliklerinin girmesi dahil farklı seçenekleri değerlendirdik. Ama oraya Suriye sınır muhafızları ile Rus askeri polisin gireceği seçeneği konusunda anlaştık”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?