Küçük Esnafı bitirdiniz! Sıra Köylüye mi Geldi!

Küçük Esnafı bitirdiniz! Sıra Köylüye mi Geldi!

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, beraberinde CHP Karacabey İlçe Başkanı Süleyman Tuğ ve yönetimiyle Karacabey’in Bakırköy ve Sultaniye köylerinde domates, kavun ve mısır üreticisi köylülerini ziyaret etti. Üreticilerin sıkıntılarını dinleyen Aydın’a köylü ‘Zaten maliyetlerimiz çok fazla birde bu sene ürünlerimiz para etmediği gibi çoğu tarlada kaldı. Salça fabrikaları da fiyatları maliyetlerimizin altında tuttu’ diyerek dert yandı.

Köylünün hükümetin 18 yıldır uyguladığı yanlış tarım politikaları yüzünden bu sene de emeğinin karşılığını alamadığını dile getiren Erkan Aydın, mevcut iktidarın üreticiye, çiftçiye, köylüye destek olmamasından dolayı ülkenin ağır bir ekonomik krizin içinde olduğuna dikkat çekti. Aydın şunları söyledi:

“KÖYLÜ, ÇİFTÇİ BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE YOK EDİLİYOR”

“Çiftçi 2 liraya mal ettiğini 1 liraya vermek zorunda kaldı. Çiftçi artık emeğini karşılığını almak istiyor. Türkiye’nin bir tarım politikası yok. Köylü ne kadar domates ekmesi gerektiğini, ne kadar para kazanacağını bilmek istiyor. Bütün dünyada bu böyle. Dünyanın en verimli topraklarına sahibiz ama kötü yönetildiğimizden dolayı köylü, çiftçi bilinçli bir şekilde yok ediliyor. Üst üste 3 sene emeğinin karşılığını alamayan köylü üretimi bırakıyor, ağaçlarını kesiyor.  İktidar maalesef 18 yılda ülkemizi 18’inci yüzyıla götürdü. Sanayicisinden esnafına, emeklisinden çiftçisine kadar herkes kan ağlıyor. Bu hükümet köylüyü, çiftçiyi bitirmiş durumda. Atatürk; ‘Köylü milletin efendisidir’ derken, bu sözü boşuna söylemedi. Ancak AKP, milletin efendisine hiç acımıyor. Bu iktidara en büyük cevabı yine halk söyleyecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?