CHP Çıkarma Yaptı!

CHP Çıkarma Yaptı!

CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın beraberinde Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve parti yöneticilerinden oluşan heyetle Aksaray’da bir dizi temaslarda bulundu. STK’ları, Ziraat Odası’nı, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası’nı ziyaret eden ardından küçük sanayi esnafının da önerilerini dinledi.

Gerçekleştirdikleri temaslarda Türkiye’nin birçok şehri gibi Aksaray’ın da yönetilemediğini gördüklerine dikkat çeken Erkan Aydın, hayvancılığın, çiftçiliğin ve sanayinin gelmiş olduğu durumla ilgili duyduklarının yüreğini acıttığını söyledi. Aydın, “Bugün görüyoruz ki işsizliğin ve yoksulluğun hat safhada olduğu Aksaray’da, vatandaşlarımız perişan. Tarım ve hayvancılık neredeyse bitme noktasına gelmiş. Sanayinin durumu içler açısı. Küçük esnaf borçlarını ve kredilerini ödeyememekte, borcu borçla çevirdiklerini dile getirmektedir. Aksaray, kamu yatırımlarından ihtiyacı olan payı alamamakta ve kamu hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Ülke ekonomisinin geldiği nokta göz önüne alındığında bundan en çok etkilenen illerin başında Aksaray gelmektedir” dedi.

Aksaray’daki çiftçinin, üreticinin, tüm vatandaşların mevcut iktidardan ümidini kesmiş bir durumda olduklarının altını çizen Aydın şunları söyledi:

“Nasıl 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk her şeyi tarımla başlatarak 15 yılda dünyanın 150 yılda yaptığı devrimleri yaptıysa tekrardan 100 yıl sonra koşular maalesef aynı. 100 yıl önceki gibi bu işi bu görevi yapmak Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarına düşecek.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?